Jeśli myśleliście, że to…

Jeśli myśleliście, że to koniec…

Otóż nie tym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak podczas każdego projektu pewne rzeczy zajmują więcej czasu, więc za każde opóźnienie w dodawaniu wpisu z góry przepraszam. Jeśli mamy to już za sobą zapraszam na drugą już część naszego projektu we wspaniałej grze jaką jest Minecraft.

Poprzedni wpis zakończyliśmy na osuszaniu i oczyszczaniu wnętrza świątyni. Teraz zajmiemy się obszarem znajdującym się na zewnątrz. Jest to trudniejsza część ponieważ jesteśmy pod ciągłym ostrzałem Strażników respiących się na zewnątrz monumentu.

Krok 1: Aby móc w przyszłości stawiać bloki piasku, które pod wpływem wodorostów ulegają zniszczeniu oczyszczamy całą powierzchnię świątyni z wszelkiego rodzaju wodnych roślin. Jak wspominałem wcześniej jest to ryzykowne i wymagające dużego skupienia zadanie ze względu na napór potworów. A tak oto prezentuje się oczyszczony monument. (zdj.1)

Krok 2: Sprawę wodorostów mamy już z głowy. Teraz pozostaję zbudować obramowanie z bloków piasku, które posłuży jako szkielet i pozwoli nam rozpocząć osuszanie zewnętrznej części świątyni. W tym celu potrzebujemy zgromadzić duże ilości piasku. Mowa tu o kilkunastu tysiącach bloków (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■). Do przetransportowania tak ogromnej ilości bloków posłużymy się Shulker Boxami. Dla niewtajemniczonych jest to przedmiot działający jak plecak, znacznie zwiększający dostępne miejsce w ekwipunku. Teraz pozostaje nam postawić piasek. Ukończone obramowanie wygląda mniej więcej tak. (zdj.2).

Czas zbierania piasku: 3h
Czas budowania obramowania: 3h

#akaczbuduje #minecraft #pcmasterrace #gry

Zdj.1