#theouterworlds ukończone po…

#theouterworlds ukończone po 29 godzinach (100%).
W sumie nie wiem co myśleć.. Początek był taki sobie, ale wraz z dotarciem do trzeciej lokalizacji (Monarch), gra urosła w moich oczach, side questy były unikalne i z przyjemnością się przechodziło, fabuła ciekawa i dobrze rozpisana, tak, że do samego końca nikomu nie ufałem i zadawałem sobie pytanie czy podejmuje dobre decyzje (których trochę jest). Większość lore nie czytałem (w side questach), ale to co było w głównym wątku naprawdę przyciągało uwagę.

Jeśli chodzi o kompanów – niektórzy mają bardzo dobre backstory i są fajnie rozpisani.
Bogate dialogi, spoko grafika (dupy nie urywa), bugów właściwie nie doświadczyłem, poza przypadkiem gdy po rozmowie z jedną postacią na statku, inna randomowo znikła z mojej załogi, tak jakbym ją wygonił. Szybki rollback o kilka minut wczesniej i było ok.
To chyba tyle z pozytywów.

Przyczepić mógłbym się do statów, które, przynajmniej w moim przypadku (większość wbijałem w dialogi i skradanie/hackowanie) nie miały dużego znaczenia w rozgrywce, tj. nie odczułem żadnych konsekwencji moich wyborów dot. levelowania tak jak zazwyczaj było to w przypadku Falloutów. Postacie w party też dają bonusy do statystyk i w moim mniemaniu są trochę za duże.
Kolejna rzecz to bronie, które nie są ciekawe i właściwie przez większość gry biegałem z minidziałkiem i wyrzutnią plazmy. O melee to nawet nie będe mówił bo równie dobrze mogłoby tego nie być.
Reszta to już chyba kwestia gustu.

The Outer Worlds to dla mnie młodszy, przyrodni brat Fallouta, który kiedyś był młodzieńcem z dużym potencjałem i wypełniał dumą swoich rodziców. Niestety wpadł w złe towarzystwo, zaczął brać narkotyki, popadł w długi i zaczął odpierdalać jakieś głupie akcje byleby tylko zarobić na dragi. Dziś możemy go spotkać przy dworcu w podartych ubraniach robiącego laskę za 20 zł w ciemnym zaułku. TOW jest nową nadzieją i ciekaw jestem jak daleko zajdzie. Patrząc na mapę systemu można się również spodziewać jakichś DLC w niedalekiej przyszłości.

It’s not the best choice, it’s spacer’s choice!
7.5/10

#recenzja #notreally #costamgadam #opinia #idespac #gry #pcmasterrace